Skip to content

24 Windsor DrEast Brunswick, NJ 08816

Built 1951

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 20, 1998

Property Information

Block132.03
Lot14
Qualifier---
CountyMiddlesex
MunicipalityEast Brunswick Twp
Tax Map Page2101

Building Details

Building Class10
DescriptionCAPE 1AG
Dwellings1
ZoningR3
Sq Footage1,212
Acreage0.15

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$19,800
34%
Improvement Value:$39,200
66%
Total Assessment$59,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,194+3.1%
2024$6,980+3.3%
2023$6,754+0.1%
2022$6,744+1.1%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1951