Skip to content

3 Windsor DrEast Brunswick, NJ 08816

Built 1951

Last Sale Price
$124,000
Last Sale Date
Aug 15, 1991

Property Information

Block132.04
Lot14
Qualifier---
CountyMiddlesex
MunicipalityEast Brunswick Twp
Tax Map Page2101

Building Details

Building Class---
DescriptionCOLONIAL
Dwellings1
ZoningR3
Sq Footage1,781
Acreage0.21

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$23,500
26%
Improvement Value:$66,200
74%
Total Assessment$89,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,938+3.1%
2024$10,612+3.3%
2023$10,268+0.1%
2022$10,254+1.1%
Property History

Property Sale

Sale
$124,000

To:

Sq Ft1,781DeedBook 3933, Page 673

Property Built

Built

Year Built: 1951