Skip to content

6 Rues LnEast Brunswick, NJ 08816

Built 1950

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 15, 2006

Property Information

Block132.06
Lot3
Qualifier---
CountyMiddlesex
MunicipalityEast Brunswick Twp
Tax Map Page2102

Building Details

Building Class---
DescriptionSPLIT LEVEL 1AG
Dwellings1
ZoningR3
Sq Footage2,376
Acreage0.2

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$28,400
30%
Improvement Value:$66,300
70%
Total Assessment$94,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,548+3.1%
2024$11,203+3.3%
2023$10,840+0.1%
2022$10,825+1.1%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1950