Skip to content

3 Donna StEast Brunswick, NJ 08816

Built 1951

Last Sale Price
$135,000
Last Sale Date
Aug 2, 1990

Property Information

Block133.02
Lot22
Qualifier---
CountyMiddlesex
MunicipalityEast Brunswick Twp
Tax Map Page2201

Building Details

Building Class10
DescriptionCAPE 2AG
Dwellings1
ZoningR3
Sq Footage1,425
Acreage0.23

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$23,800
33%
Improvement Value:$48,200
67%
Total Assessment$72,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,780+3.1%
2024$8,518+3.3%
2023$8,242+0.1%
2022$8,230+1.1%
Property History

Property Sale

Sale
$135,000

To:

Sq Ft1,425DeedBook 3869, Page 612

Property Sale

Sale
$90,000

Property Built

Built

Year Built: 1951