Skip to content

22 Flagler StEast Brunswick, NJ 08816

Built 1958

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 1, 2009

Property Information

Block133.03
Lot25
Qualifier---
CountyMiddlesex
MunicipalityEast Brunswick Twp
Tax Map Page2201

Building Details

Building Class---
DescriptionSPLIT LEVEL 1AG
Dwellings1
ZoningR3
Sq Footage2,060
Acreage0.48

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$26,700
27%
Improvement Value:$72,200
73%
Total Assessment$98,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,060+3.1%
2024$11,700+3.3%
2023$11,321+0.1%
2022$11,305+1.1%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$203,000
DeedBook 4579, Page 632

Property Built

Built

Year Built: 1958