Skip to content

2 Pamela RdEast Brunswick, NJ 08816

Built 1958

Last Sale Price
$164,900
Last Sale Date
Oct 23, 1990

Property Information

Block133.07
Lot1
Qualifier---
CountyMiddlesex
MunicipalityEast Brunswick Twp
Tax Map Page2201

Building Details

Building Class10
DescriptionRANCH
Dwellings1
ZoningR3
Sq Footage1,760
Acreage0.43

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$26,900
28%
Improvement Value:$68,700
72%
Total Assessment$95,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,657+3.1%
2024$11,309+3.3%
2023$10,943+0.1%
2022$10,928+1.1%
Property History

Property Sale

Sale
$164,900

To:

Sq Ft1,760DeedBook 3958, Page 667

Property Sale

Sale
$164,900

Property Built

Built

Year Built: 1958