Skip to content

4 Peggy RdEast Brunswick, NJ 08816

Built 1964

Last Sale Date
Oct 27, 2015

Property Information

Block133.11
Lot23
Qualifier---
CountyMiddlesex
MunicipalityEast Brunswick Twp
Tax Map Page2201

Building Details

Building Class---
DescriptionRANCH 1BG
Dwellings1
ZoningR3
Sq Footage2,231
Acreage0.48

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$35,000
33%
Improvement Value:$71,000
67%
Total Assessment$106,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,926+3.1%
2024$12,540+3.3%
2023$12,134+0.1%
2022$12,117+1.1%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1964