Skip to content

6 Gladstone DrEast Brunswick, NJ 08816

Built 1978

Last Sale Price
$450,000
Last Sale Date
Jul 1, 2017

Property Information

Block133.20
Lot23
Qualifier---
CountyMiddlesex
MunicipalityEast Brunswick Twp
Tax Map Page2203

Building Details

Building Class---
DescriptionCOLONIAL 2AG
Dwellings1
ZoningR3
Sq Footage2,346
Acreage0.46

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$32,800
27%
Improvement Value:$88,800
73%
Total Assessment$121,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$14,828+3.1%
2024$14,385+3.3%
2023$13,920+0.1%
2022$13,900+1.1%
Property History

Property Sale

Sale
$450,000

To:

Sq Ft2,346DeedBook 7021, Page 135

Property Built

Built

Year Built: 1978