Skip to content

52 Gladstone DrEast Brunswick, NJ 08816

Built 1979

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 7, 2024

Property Information

Block133.20
Lot43
Qualifier---
CountyMiddlesex
MunicipalityEast Brunswick Twp
Tax Map Page2203

Building Details

Building Class---
DescriptionSPLIT LEVEL 2BG
Dwellings1
ZoningR3
Sq Footage1,845
Acreage0.37

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$32,500
30%
Improvement Value:$76,700
70%
Total Assessment$109,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,316+3.1%
2024$12,918+3.3%
2023$12,500+0.1%
2022$12,483+1.1%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1979