Skip to content

3 Gladstone DrEast Brunswick, NJ 08816

Built 1979

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 30, 2000

Property Information

Block133.30
Lot41
Qualifier---
CountyMiddlesex
MunicipalityEast Brunswick Twp
Tax Map Page2203

Building Details

Building Class---
DescriptionCOLONIAL 2AG
Dwellings1
ZoningR3
Sq Footage1,928
Acreage0.5

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$33,800
30%
Improvement Value:$78,900
70%
Total Assessment$112,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$13,743+3.1%
2024$13,332+3.3%
2023$12,901+0.1%
2022$12,883+1.1%
Property History
Sales1

Property Built

Built

Year Built: 1979

Property Sale

Sale
$72,490