Skip to content

91 Windsong CirEast Brunswick, NJ 08816

Built 1997

Last Sale Price
$448,000
Last Sale Date
Jun 11, 2021

Property Information

Block134.10
Lot15
QualifierC0001
CountyMiddlesex
MunicipalityEast Brunswick Twp
Tax Map Page2303

Building Details

Building Class---
DescriptionTH 1960-A
Dwellings1
ZoningVG2
Sq Footage2,148
Acreage0.12

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$20,000
21%
Improvement Value:$76,000
79%
Total Assessment$96,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,706+3.1%
2024$11,357+3.3%
2023$10,989+0.1%
2022$10,974+1.1%
Property History

Property Sale

Sale
$448,000

To:

DeedBook 18515, Page 1199

Property Sale

Sale
$414,000

To:

DeedBook 5826, Page 328

Property Sale

Sale
$213,000

To:

DeedBook 4703, Page 73

Property Sale

Sale
$177,000

To:

DeedBook 4456, Page 134

Property Built

Built

Year Built: 1997