Skip to content

180 Windsong CirEast Brunswick, NJ 08816

Built 1998

Last Sale Price
$398,000
Last Sale Date
Oct 9, 2019

Property Information

Block134.10
Lot26
QualifierC0006
CountyMiddlesex
MunicipalityEast Brunswick Twp
Tax Map Page2303

Building Details

Building Class---
DescriptionTH 1960-A
Dwellings1
ZoningVG2
Sq Footage1,966
Acreage0.12

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$20,000
20%
Improvement Value:$80,300
80%
Total Assessment$100,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,231+3.1%
2024$11,865+3.3%
2023$11,481+0.1%
2022$11,465+1.1%
Property History

Property Sale

Sale
$398,000

To:

Sq Ft1,966DeedBook 17657, Page 1884

Property Sale

Sale
$395,000
DeedBook 5374, Page 63

Property Built

Built

Year Built: 1998