Skip to content

193 Windsong CirEast Brunswick, NJ 08816

Built 1998

Last Sale Price
$218,251
Last Sale Date
Apr 29, 1998

Property Information

Block134.10
Lot29
QualifierC0003
CountyMiddlesex
MunicipalityEast Brunswick Twp
Tax Map Page2303

Building Details

Building Class---
DescriptionTH 1900-C
Dwellings1
ZoningVG2
Sq Footage1,914
Acreage0.12

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$20,000
19%
Improvement Value:$84,900
81%
Total Assessment$104,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,792+3.1%
2024$12,410+3.3%
2023$12,008+0.1%
2022$11,991+1.1%
Property History

Property Sale

Sale
$218,251

To:

Sq Ft1,914DeedBook 4507, Page 502

Property Built

Built

Year Built: 1998