Skip to content

207 Windsong CirEast Brunswick, NJ 08816

Built 1998

Last Sale Price
$690,000
Last Sale Date
Nov 24, 2025

Property Information

Block134.10
Lot31
QualifierC0004
CountyMiddlesex
MunicipalityEast Brunswick Twp
Tax Map Page2303

Building Details

Building Class10
DescriptionTH 1960-B
Dwellings1
ZoningVG2
Sq Footage2,148
Acreage0.12

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$20,000
21%
Improvement Value:$74,500
79%
Total Assessment$94,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,523+3.1%
2024$11,179+3.3%
2023$10,817+0.1%
2022$10,802+1.1%
Property History
Sales5

Property Sale

Sale
$690,000

To:

DeedBook 19947, Page 39

Property Sale

Sale
$432,500

To:

Sq Ft2,148DeedBook 18847, Page 315

Property Sale

Sale
$460,000

To:

DeedBook 5622, Page 593

Property Sale

Sale
$232,000

To:

Property Sale

Sale
$189,553

To:

Property Built

Built

Year Built: 1998