Skip to content

202 Windsong CirEast Brunswick, NJ 08816

Built 1998

Last Sale Price
$408,000
Last Sale Date
Sep 1, 2016

Property Information

Block134.10
Lot32
QualifierC0001
CountyMiddlesex
MunicipalityEast Brunswick Twp
Tax Map Page2303

Building Details

Building Class---
DescriptionTH 1960-B
Dwellings1
ZoningVG2
Sq Footage1,966
Acreage0.12

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$20,000
22%
Improvement Value:$70,900
78%
Total Assessment$90,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,084+3.1%
2024$10,753+3.3%
2023$10,405+0.1%
2022$10,391+1.1%
Property History

Property Sale

Sale
$408,000

To:

Sq Ft1,966DeedBook 6874, Page 802

Property Sale

Sale
$270,000
DeedBook 4938, Page 735

Property Built

Built

Year Built: 1998