Skip to content

2 River RdEast Brunswick, NJ 08816

Built 1995
Other Exempt

Last Sale Price
$55,000
Last Sale Date
Sep 18, 1992

Property Information

Block134
Lot16.04
Qualifier---
CountyMiddlesex
MunicipalityEast Brunswick Twp
Tax Map Page2305

Building Details

Building Class10
Description2/2FAMILY
Dwellings1
ZoningHRC
Sq Footage2,028
Acreage0.22

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$33,900
18%
Improvement Value:$149,700
82%
Total Assessment$183,600

Built

Year Built: 1995

Property Sale

Sale
$55,000

To:

Sq Ft2,028DeedBook 4013, Page 390