Skip to content

26 River RdEast Brunswick, NJ 08816

Built 1967

Last Sale Date
Dec 14, 1993

Property Information

Block134
Lot8.07
Qualifier---
CountyMiddlesex
MunicipalityEast Brunswick Twp
Tax Map Page2304

Building Details

Building Class---
DescriptionRANCH 1AG
Dwellings1
ZoningHR
Sq Footage1,453
Acreage0.29

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$25,300
29%
Improvement Value:$61,200
71%
Total Assessment$86,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,298+3.2%
2024$9,983+3.4%
2023$9,652+0.1%
2022$9,638+1.1%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1967