Skip to content

694 Old Bridge TpkeEast Brunswick, NJ 08816

Built 1966

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 6, 2025

Property Information

Block142
Lot5.02
Qualifier---
CountyMiddlesex
MunicipalityEast Brunswick Twp
Tax Map Page2305

Building Details

Building Class---
DescriptionBI-LEVEL 1BG
Dwellings1
ZoningHR
Sq Footage2,024
Acreage0.24

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$25,300
28%
Improvement Value:$64,300
72%
Total Assessment$89,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,926+3.1%
2024$10,600+3.3%
2023$10,257+0.1%
2022$10,242+1.1%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1966