Skip to content

25 N Woodland AveEast Brunswick, NJ 08816

Built 1951

Last Sale Date
Dec 5, 2023

Property Information

Block17.03
Lot7.01
Qualifier---
CountyMiddlesex
MunicipalityEast Brunswick Twp
Tax Map Page0301

Building Details

Building Class10
DescriptionCAPE 2AG
Dwellings1
ZoningR3
Sq Footage2,602
Acreage0.33

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$31,600
30%
Improvement Value:$73,700
70%
Total Assessment$105,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,641+2.8%
2024$12,296+3.3%
2023$11,903+0.2%
2022$11,885+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1951