Skip to content

20 Serviss AveEast Brunswick, NJ 08816

Built 1952

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Apr 12, 2020

Property Information

Block17.14
Lot10
Qualifier---
CountyMiddlesex
MunicipalityEast Brunswick Twp
Tax Map Page0301

Building Details

Building Class10
DescriptionRANCH
Dwellings1
ZoningR3
Sq Footage1,680
Acreage0.67

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$46,900
45%
Improvement Value:$58,400
55%
Total Assessment$105,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,641+2.8%
2024$12,296+3.3%
2023$11,903+0.2%
2022$11,885+3.2%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1952