Skip to content

17 Kennedy BlvdEast Brunswick, NJ 08816

Built 1965
Industrial

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 13, 2021

Property Information

Block17.26
Lot18.28
Qualifier---
CountyMiddlesex
MunicipalityEast Brunswick Twp
Tax Map Page0201

Building Details

Building Class10
DescriptionOFF/WHS
Dwellings1
ZoningPI
Sq Footage21,008
Acreage2.02

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$70,700
17%
Improvement Value:$336,600
83%
Total Assessment$407,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$48,896+2.8%
2024$47,560+3.3%
2023$46,041+0.2%
2022$45,972+1.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1965