Skip to content

4 Lee StEast Brunswick, NJ 08816

Built 1950

Last Sale Price
$184,900
Last Sale Date
May 29, 2001

Property Information

Block174.03
Lot7.01
Qualifier---
CountyMiddlesex
MunicipalityEast Brunswick Twp
Tax Map Page2602

Building Details

Building Class---
DescriptionCAPE
Dwellings1
ZoningR3
Sq Footage1,248
Acreage0.18

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$26,400
36%
Improvement Value:$46,500
64%
Total Assessment$72,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,889+3.1%
2024$8,624+3.3%
2023$8,345+0.1%
2022$8,333+1.1%
Property History

Property Sale

Sale
$184,900

To:

Sq Ft1,248DeedBook 4913, Page 705

Property Sale

Sale
$109,000
DeedBook 4322, Page 595

Property Built

Built

Year Built: 1950