Skip to content

95 Hillsdale RdEast Brunswick, NJ 08816

Built 1966

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 10, 2025

Property Information

Block175.10
Lot3
Qualifier---
CountyMiddlesex
MunicipalityEast Brunswick Twp
Tax Map Page2601

Building Details

Building Class10
DescriptionCOLONIAL 2AG
Dwellings1
ZoningR4
Sq Footage1,876
Acreage0.28

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$32,400
35%
Improvement Value:$59,700
65%
Total Assessment$92,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,231+3.1%
2024$10,895+3.3%
2023$10,543+0.1%
2022$10,528+1.1%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$250,000

To:

DeedBook 5044, Page 733

Property Built

Built

Year Built: 1966