Skip to content

24 Hillsdale RdEast Brunswick, NJ 08816

Built 1955

Last Sale Date
Aug 17, 2016

Property Information

Block175.13
Lot6
Qualifier---
CountyMiddlesex
MunicipalityEast Brunswick Twp
Tax Map Page2605

Building Details

Building Class---
DescriptionCAPE
Dwellings1
ZoningR4
Sq Footage1,356
Acreage0.15

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$21,600
30%
Improvement Value:$50,400
70%
Total Assessment$72,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,780+3.1%
2024$8,518+3.3%
2023$8,242+0.1%
2022$8,230+1.1%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1955