Skip to content

4 Myrtle RdEast Brunswick, NJ 08816

Built 1963

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 15, 2018

Property Information

Block175.17
Lot10
Qualifier---
CountyMiddlesex
MunicipalityEast Brunswick Twp
Tax Map Page2605

Building Details

Building Class---
DescriptionBI-LEVEL 1BG
Dwellings1
ZoningR4
Sq Footage1,560
Acreage0.32

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$38,200
48%
Improvement Value:$41,600
52%
Total Assessment$79,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,731+3.1%
2024$9,440+3.3%
2023$9,135+0.1%
2022$9,122+1.1%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1963