Skip to content

6 Myrtle RdEast Brunswick, NJ 08816

Built 1963

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 15, 2018

Property Information

Block175.17
Lot11
Qualifier---
CountyMiddlesex
MunicipalityEast Brunswick Twp
Tax Map Page2605

Building Details

Building Class---
DescriptionBI-LEVEL 1BG
Dwellings1
ZoningR4
Sq Footage1,630
Acreage0.3

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$35,200
46%
Improvement Value:$42,100
54%
Total Assessment$77,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,426+3.1%
2024$9,145+3.3%
2023$8,849+0.1%
2022$8,836+1.1%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1963