Skip to content

26 Kennedy BlvdEast Brunswick, NJ 08816

Built 1970

Last Sale Date
Jun 29, 1995

Property Information

Block17
Lot187.01
Qualifier---
CountyMiddlesex
MunicipalityEast Brunswick Twp
Tax Map Page0201

Building Details

Building Class10
DescriptionWHSE
Dwellings1
ZoningPI
Sq Footage69,474
Acreage6.47

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$226,800
21%
Improvement Value:$873,200
79%
Total Assessment$1,100,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$132,055+2.8%
2024$128,447+3.3%
2023$124,344+0.2%
2022$124,157+1.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1970