Skip to content

Schoolhouse Ln(Block 2.03 Lot 9.02)East Brunswick, NJ 08816

Built 1950
Vacant Land

Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Aug 19, 2025

Property Information

Block2.03
Lot9.02
Qualifier---
CountyMiddlesex
MunicipalityEast Brunswick Twp
Tax Map Page0400

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
ZoningC3
Sq Footage1,440
Acreage16.29

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$170,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$170,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$20,409+2.8%
2024$19,851+3.3%
2023$19,217+0.2%
2022$19,188+1.0%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$940,000

To:

Sq Ft1,440DeedBook 18988, Page 1792

Property Built

Built

Year Built: 1950