Skip to content

527 Old Bridge Tpke(Block 27 Lot 5.15)East Brunswick, NJ 08816

Built 1900
Vacant Land

Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Jun 4, 2013

Property Information

Block27
Lot5.15
Qualifier---
CountyMiddlesex
MunicipalityEast Brunswick Twp
Tax Map Page0900

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningMXD
Sq Footage---
Acreage7.41

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$722,400
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$722,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$86,724+2.8%
2024$84,355+3.3%
2023$81,660+0.2%
2022$81,537+1.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1900