Skip to content

160 Tices Ln(Unit B01)East Brunswick, NJ 08816

Last Sale Date
Feb 24, 2022

Property Information

Block29.03
Lot5
QualifierB01
CountyMiddlesex
MunicipalityEast Brunswick Twp
Tax Map Page1000

Building Details

Building Class10
DescriptionBILLBOARD
Dwellings1
ZoningPI
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$164,100
100%
Improvement Value:$100
0%
Total Assessment$164,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$19,712+2.8%
2024$19,174+3.3%
2023$18,561+0.2%
2022$18,533+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$0