Skip to content

160 Tices Ln(Block 29.03 Lot 6.01)East Brunswick, NJ 08816

Last Sale Date
Feb 22, 2016

Property Information

Block29.03
Lot6.01
Qualifier---
CountyMiddlesex
MunicipalityEast Brunswick Twp
Tax Map Page1000

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningPI
Sq Footage---
Acreage0.01

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$5,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$5,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$600+2.8%
2024$584+3.3%
2023$565+0.2%
2022$564+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$0