Skip to content

12 Louise DrMilltown, NJ 08850

Built 1951

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 23, 2015

Property Information

Block307.01
Lot18
Qualifier---
CountyMiddlesex
MunicipalityEast Brunswick Twp
Tax Map Page3002

Building Details

Building Class---
DescriptionRANCH 2DG
Dwellings1
ZoningRP
Sq Footage912
Acreage0.28

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$27,900
31%
Improvement Value:$62,100
69%
Total Assessment$90,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,045+3.1%
2024$10,712+3.4%
2023$10,362+0.1%
2022$10,355+1.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1951