Skip to content

4 Massing PlMilltown, NJ 08850

Built 1951

Last Sale Price
$600,000
Last Sale Date
May 27, 2025

Property Information

Block307.01
Lot23
Qualifier---
CountyMiddlesex
MunicipalityEast Brunswick Twp
Tax Map Page3002

Building Details

Building Class---
DescriptionRANCH 2AG
Dwellings1
ZoningRP
Sq Footage1,372
Acreage0.27

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$24,300
26%
Improvement Value:$69,600
74%
Total Assessment$93,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,523+3.1%
2024$11,176+3.4%
2023$10,811+0.1%
2022$10,803+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$600,000

To:

DeedBook 19788, Page 734

Property Sale

Sale
$410,000

From:

To:

Sq Ft1,372DeedBook 5434, Page 268Recorded1/3/2005

Property Built

Built

Year Built: 1951