Skip to content

50 Louise DrMilltown, NJ 08850

Built 1953

Last Sale Price
$156,000
Last Sale Date
May 14, 1993

Property Information

Block307.01
Lot6.01
Qualifier---
CountyMiddlesex
MunicipalityEast Brunswick Twp
Tax Map Page3002

Building Details

Building Class---
DescriptionCONV 1AG
Dwellings1
ZoningRP
Sq Footage2,928
Acreage0.38

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$28,200
22%
Improvement Value:$97,600
78%
Total Assessment$125,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$15,438+3.1%
2024$14,973+3.4%
2023$14,483+0.1%
2022$14,473+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$156,000

To:

Sq Ft2,928DeedBook 4061, Page 527

Property Built

Built

Year Built: 1953