Skip to content

27 Louise DrMilltown, NJ 08850

Built 2007

Last Sale Price
$550,000
Last Sale Date
Jan 9, 2003

Property Information

Block307.02
Lot15
Qualifier---
CountyMiddlesex
MunicipalityEast Brunswick Twp
Tax Map Page3002

Building Details

Building Class---
DescriptionCOLONIAL 2 AG
Dwellings1
ZoningRP
Sq Footage4,242
Acreage0.27

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$27,300
11%
Improvement Value:$220,500
89%
Total Assessment$247,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$30,410+3.1%
2024$29,493+3.4%
2023$28,529+0.1%
2022$28,509+1.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2007

Property Sale

Sale
$550,000

To:

Sq Ft4,242DeedBook 5151, Page 520