Skip to content

17 Louise DrMilltown, NJ 08850

Built 1954

Last Sale Price
$215,000
Last Sale Date
Nov 22, 1999

Property Information

Block307.02
Lot20
Qualifier---
CountyMiddlesex
MunicipalityEast Brunswick Twp
Tax Map Page3002

Building Details

Building Class---
DescriptionRANCH 1BG
Dwellings1
ZoningRP
Sq Footage1,723
Acreage0.32

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$25,500
24%
Improvement Value:$79,800
76%
Total Assessment$105,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,922+3.1%
2024$12,533+3.4%
2023$12,123+0.1%
2022$12,115+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$215,000

To:

Sq Ft1,723DeedBook 4714, Page 845

Property Built

Built

Year Built: 1954