Skip to content

5 Louise DrMilltown, NJ 08850

Built 1962

Last Sale Price
$308,750
Last Sale Date
Apr 17, 2009

Property Information

Block307.03
Lot3
Qualifier---
CountyMiddlesex
MunicipalityEast Brunswick Twp
Tax Map Page3002

Building Details

Building Class---
DescriptionSPLIT LEVEL 1BG
Dwellings1
ZoningRP
Sq Footage1,928
Acreage0.26

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$22,500
26%
Improvement Value:$64,100
74%
Total Assessment$86,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,628+3.1%
2024$10,307+3.4%
2023$9,970+0.1%
2022$9,963+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$308,750

To:

Sq Ft1,928DeedBook 6041, Page 351

Property Sale

Sale
$48,000
DeedBook 28510, Page 661

Property Built

Built

Year Built: 1962