Skip to content

321 Riva AveMilltown, NJ 08850

Built 1991

Last Sale Price
$105,000
Last Sale Date
Jul 25, 1986

Property Information

Block307.04
Lot7.01
Qualifier---
CountyMiddlesex
MunicipalityEast Brunswick Twp
Tax Map Page3101

Building Details

Building Class10
DescriptionCOLONIAL 2AG
Dwellings1
ZoningRP
Sq Footage3,825
Acreage2.67

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$26,700
15%
Improvement Value:$149,400
85%
Total Assessment$176,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$21,611+3.1%
2024$20,959+3.4%
2023$20,274+0.1%
2022$20,260+1.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1991

Property Sale

Sale
$105,000

To:

Sq Ft3,825