Skip to content

11 Lakeview AveMilltown, NJ 08850

Built 1948

Last Sale Date
Oct 9, 1986

Property Information

Block307.07
Lot24.04
Qualifier---
CountyMiddlesex
MunicipalityEast Brunswick Twp
Tax Map Page3101

Building Details

Building Class---
DescriptionCOLONIAL 1AG
Dwellings1
ZoningRP
Sq Footage1,930
Acreage0.28

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$27,900
28%
Improvement Value:$70,200
72%
Total Assessment$98,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,039+3.1%
2024$11,676+3.4%
2023$11,294+0.1%
2022$11,286+1.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1948