Skip to content

18 N Garden TerMilltown, NJ 08850

Built 1956

Last Sale Price
$202,000
Last Sale Date
Aug 21, 1997

Property Information

Block307.07
Lot25.12
Qualifier---
CountyMiddlesex
MunicipalityEast Brunswick Twp
Tax Map Page3101

Building Details

Building Class---
DescriptionRANCH 1AG
Dwellings1
ZoningRP
Sq Footage1,900
Acreage0.31

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$29,100
25%
Improvement Value:$86,100
75%
Total Assessment$115,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$14,137+3.1%
2024$13,711+3.4%
2023$13,263+0.1%
2022$13,254+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$202,000

To:

Sq Ft1,900DeedBook 4441, Page 730

Property Built

Built

Year Built: 1956