Skip to content

275 Riva AveMilltown, NJ 08850

Built 1953

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 4, 2023

Property Information

Block307.08
Lot26.12
Qualifier---
CountyMiddlesex
MunicipalityEast Brunswick Twp
Tax Map Page3101

Building Details

Building Class10
DescriptionRANCH 1AG
Dwellings1
ZoningRP
Sq Footage1,456
Acreage0.29

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$30,000
33%
Improvement Value:$59,800
67%
Total Assessment$89,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,020+3.1%
2024$10,688+3.4%
2023$10,339+0.1%
2022$10,331+3.5%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1953