Skip to content

215 Riva AveMilltown, NJ 08850

Built 1800

Last Sale Date
Jul 20, 1992

Property Information

Block307.12
Lot32.03
Qualifier---
CountyMiddlesex
MunicipalityEast Brunswick Twp
Tax Map Page3100

Building Details

Building Class---
DescriptionCONV 2DG
Dwellings1
ZoningRP
Sq Footage1,504
Acreage0.5

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$28,000
35%
Improvement Value:$52,400
65%
Total Assessment$80,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,867+3.1%
2024$9,569+3.4%
2023$9,256+0.1%
2022$9,250+1.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1800