Skip to content

353 Riva AveMilltown, NJ 08850

Built 1951

Last Sale Date
Jan 3, 1979

Property Information

Block307.12
Lot5.01
Qualifier---
CountyMiddlesex
MunicipalityEast Brunswick Twp
Tax Map Page3002

Building Details

Building Class10
DescriptionRANCH 1AG
Dwellings1
ZoningRP
Sq Footage1,876
Acreage0.29

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$19,500
20%
Improvement Value:$78,000
80%
Total Assessment$97,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,965+3.1%
2024$11,604+3.4%
2023$11,225+0.1%
2022$11,217+1.0%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1951