Skip to content

325 Riva AveMilltown, NJ 08850

Built 1950

Last Sale Price
$150,000
Last Sale Date
Jan 31, 1994

Property Information

Block307.12
Lot5.07
Qualifier---
CountyMiddlesex
MunicipalityEast Brunswick Twp
Tax Map Page3002

Building Details

Building Class---
DescriptionRANCH 2DG 2AG
Dwellings1
ZoningRP
Sq Footage1,677
Acreage1.96

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$40,400
41%
Improvement Value:$58,900
59%
Total Assessment$99,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,186+3.1%
2024$11,819+3.4%
2023$11,432+0.1%
2022$11,424+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$150,000

To:

Sq Ft1,677DeedBook 4129, Page 540

Property Built

Built

Year Built: 1950