Skip to content

11 Combs PlMilltown, NJ 08850

Built 2014

Last Sale Price
$555,000
Last Sale Date
Jan 24, 2013

Property Information

Block307.12
Lot6.03
Qualifier---
CountyMiddlesex
MunicipalityEast Brunswick Twp
Tax Map Page3002

Building Details

Building Class---
DescriptionCOLONIAL
Dwellings1
Zoning39
Sq Footage6,967
Acreage1.36

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$65,000
19%
Improvement Value:$285,200
81%
Total Assessment$350,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$42,977+3.1%
2024$41,681+3.4%
2023$40,319+0.1%
2022$40,291+1.0%
Property History
Sales3

Property Built

Built

Year Built: 2014

Property Sale

Sale
$555,000

To:

Sq Ft6,967DeedBook 6427, Page 405

Property Sale

Sale
$350,000
DeedBook 4624, Page 550

Property Sale

Sale
$225,000
DeedBook 3906, Page 225