Skip to content

4 Combs PlMilltown, NJ 08850

Built 2000

Last Sale Price
$956,799
Last Sale Date
May 11, 2020

Property Information

Block307.12
Lot6.08
Qualifier---
CountyMiddlesex
MunicipalityEast Brunswick Twp
Tax Map Page3002

Building Details

Building Class---
DescriptionCOLONIAL 3AG
Dwellings1
ZoningRP
Sq Footage6,796
Acreage2.11

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$95,000
38%
Improvement Value:$155,300
62%
Total Assessment$250,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$30,717+3.1%
2024$29,791+3.4%
2023$28,817-36.2%
2022$45,169+1.0%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$956,799

To:

DeedBook 17911, Page 860

Property Built

Built

Year Built: 2000

Property Sale

Sale
$125,000

To:

DeedBook 4453, Page 178