Skip to content

2 Marie TerrMilltown, NJ 08850

Built 1959

Last Sale Price
$315,000
Last Sale Date
Jun 29, 2016

Property Information

Block308.01
Lot8
Qualifier---
CountyMiddlesex
MunicipalityEast Brunswick Twp
Tax Map Page3001

Building Details

Building Class---
DescriptionRANCH 1AG
Dwellings1
ZoningRP
Sq Footage1,450
Acreage0.33

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$26,500
28%
Improvement Value:$68,200
72%
Total Assessment$94,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,622+3.1%
2024$11,271+3.4%
2023$10,903+0.1%
2022$10,895+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$315,000

To:

Sq Ft1,450DeedBook 6852, Page 33

Property Built

Built

Year Built: 1959