Skip to content

103 Connolly DrMilltown, NJ 08850

Built 1957

Last Sale Price
$305,000
Last Sale Date
Jul 7, 2016

Property Information

Block308.02
Lot14
Qualifier---
CountyMiddlesex
MunicipalityEast Brunswick Twp
Tax Map Page3001

Building Details

Building Class10
DescriptionRANCH 1AG
Dwellings1
ZoningRP
Sq Footage1,411
Acreage0.33

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$25,000
28%
Improvement Value:$64,300
72%
Total Assessment$89,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,709+3.2%
2024$10,378+3.5%
2023$10,031-2.4%
2022$10,274+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$305,000

To:

Sq Ft1,411DeedBook 6852, Page 27

Property Built

Built

Year Built: 1957