Skip to content

410 Riva AveMilltown, NJ 08850

Built 1959

Last Sale Price
$178,500
Last Sale Date
Apr 13, 1987

Property Information

Block308.02
Lot5
Qualifier---
CountyMiddlesex
MunicipalityEast Brunswick Twp
Tax Map Page3001

Building Details

Building Class---
DescriptionRANCH 2AG
Dwellings1
ZoningRP
Sq Footage1,270
Acreage0.31

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$22,500
29%
Improvement Value:$54,500
71%
Total Assessment$77,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,449+3.1%
2024$9,165+3.4%
2023$8,865+0.1%
2022$8,859+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$178,500

To:

Sq Ft1,270DeedBook 3608, Page 95

Property Built

Built

Year Built: 1959