Skip to content

392 Riva AveMilltown, NJ 08850

Built 1965

Last Sale Price
$206,000
Last Sale Date
Jul 31, 1998

Property Information

Block308.03
Lot2
Qualifier---
CountyMiddlesex
MunicipalityEast Brunswick Twp
Tax Map Page3001

Building Details

Building Class10
DescriptionRANCH 2AG
Dwellings1
ZoningRP
Sq Footage1,748
Acreage0.31

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$22,500
22%
Improvement Value:$78,400
78%
Total Assessment$100,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,382+3.1%
2024$12,009+3.4%
2023$11,617+0.1%
2022$11,609+1.0%
Property History

Property Sale

Sale
$206,000

To:

Sq Ft1,748DeedBook 4543, Page 785

Property Sale

Sale
$190,000
DeedBook 3931, Page 75

Property Built

Built

Year Built: 1965